Bezpieczny wyjazd do ZEA

Zjednoczone Emiraty Arabskie – jeden z najbogatszych krajów, który oszałamia swoim przepychem i wspaniałością. Dzisiaj dostępny jest dla turystów na wyciągnięcie ręki. Pamiętajmy o tym, aby podczas podróży swoich marzeń do ZEA w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed przykrymi, niespodziewanymi sytuacjami.

Leczenie w ZEA

Aby uświadomić sobie to, czy takie ubezpieczenie jest nam potrzebne, warto chociaż przez chwilę poczytać o kosztach leczenia w Emiratach. Turyści za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu mogą zapłacić ok. 300 AED = ok.250 zł(wszystko zależne od obecnego kursu). Za wizytę u specjalisty (czasem lekarz pierwszego kontaktu nie jest w stanie pomóc) będzie trzeba zapłacić od ok. 300 AED do 500 AED. Na polskie złotówki są to pieniądze duże. Czy chcemy za takie wizyty (a do tego trzeba dodać koszty zakupu lekarstw) płacić z własnej kieszeni? Jeżeli w odpowiedni sposób dopasujemy gwarantowaną sumę kosztów leczenia, nie będzie trzeba się tym przejmować.

NNW w emiratach

W Emiratach można korzystać z wielu fantastycznych atrakcji. Jedną z nich jest możliwość wizyty na pustyni, wzięciu udziału w rajdzie. Tak, rozrywka jak najbardziej wskazana – przy czym należy liczyć się z tym, że ryzyko nieszczęśliwego wypadku momentalnie wzrasta o kilka poziomów. Na takie ewentualności należy również się zabezpieczyć. Koniecznością jest sprawdzenie, czy w polisie znajduje się zapis odnośnie NNW i ile on wynosi, aby móc czuć się pewnie podczas najpiękniejszych wakacji w Emiratach Arabskich.