Co zamiast Zielonej Karty?

Wybierając się na samochodową wycieczkę do innych krajów, należy pamiętać, że w niektórych z nich niezbędna może się okazać Zielona Karta. Co może ją zastąpić? 

Co zamiast Zielonej Karty?

Co zastąpi Zieloną Kartę?

Czasem zdarzają się spontaniczne, dalsze – bo zagraniczne, wycieczki samochodowe. W takich sytuacjach zazwyczaj nie mamy czasu na zakup Zielonej Karty – a ta jest niezbędna w niektórych krajach! Co zrobić w takiej sytuacji?

Jest na to rozwiązanie – Zielona Karta ma kilka alternatyw – może to być m.in. ubezpieczenie graniczne. Co więcej, w kilku miejscach, m.in. w Kosowie to konieczność, bo na tym rejonie nie obowiązuje Zielona Karta, amo nawet OC.

Ubezpieczenie graniczne

To polisa, wykupywana na granicy – zaraz przed dostaniem się do danego kraju. Ubezpieczenie graniczne charakteryzuje się takim samym zakresem ochrony co Zielona Karta czy OC. Dzięki takiemu ubezpieczeniowi jesteśmy chronieni od cywilnej odpowiedzialności w kraju, przez który przejeżdżamy. Warto także zaznaczyć że polisa graniczna zazwyczaj jest droższa, przy zapewnieniu krótszej ochrony, niż w wypadku Zielonej Karty. W związku z czym, bardziej opłacalna będzie Zielona Karta.

Zielona Karta – gdzie ją kupimy?

Ta jest dostępna w ubezpieczeniowych towarzystwach. Możliwe jest także uzyskanie jej zupełnie za darmo, bądź uiszczając niewielką opłatą.